DEVLER SEKTÖRÜNDE BİR VAROLUŞ HİKAYESİ:
Gönderen ankaofis - Temmuz 23 2015 10:13:30

DEVLER SEKTÖRÜNDE BİR VAROLUŞ HİKAYESİ:


1990 yılında sektöre küçük bir mobilya atölyesi olarak girmişti firmamız. Her geçen gün çağın gereklerine göre kendisini yenileyerek sektöre yön veren ender firmalar arasına girmeye hak kazandı. Anka ofis mobilyaları olarak istanbul gibi bir şehirde bu sektörde tutunabilmek ve özelliklede markalaşabilmek ciddi anlamda çok zordu. Çünkü her alanda olduğu gibi ofis mobilyaları sektöründe de devlerle savaşmak ve onlar arasında devleşebilmek gerekliydi. Biz bu 25 senenin sonunda bu yolda ciddi adımlar ve yatırımlar yaptığımızı düşünüyorum.

 

anka ofis mobilyaları 25. yıl


Haber Metni

DEVLER SEKTÖRÜNDE BİR VAROLUŞ HİKAYESİ:


1990 yılında sektöre küçük bir mobilya atölyesi olarak girmişti firmamız. Her geçen gün çağın gereklerine göre kendisini yenileyerek sektöre yön veren ender firmalar arasına girmeye hak kazandı. Anka ofis mobilyaları olarak istanbul gibi bir şehirde bu sektörde tutunabilmek ve özelliklede markalaşabilmek ciddi anlamda çok zordu. Çünkü her alanda olduğu gibi ofis mobilyaları sektöründe de devlerle savaşmak ve onlar arasında devleşebilmek gerekliydi. Biz bu 25 senenin sonunda bu yolda ciddi adımlar ve yatırımlar yaptığımızı düşünüyorum.

 

anka ofis mobilyaları 25. yıl

 

SEKTÖRDE DİK DURUŞ:


Sınırları küçük fakat faaliyet alanı çok geniş bir sektörde hizmet vermek ister istemez insanı zorlar, Anka ofis mobilyaları kurulduğu günden bu güne kadar hep bu sınırları dik durarak zorlamıştır. Sektörün cambazları cambazlıklarını yaparken bile kalitesinden ödün vermeden ülke halkına hizmet vermeye çalışmıştır.

 

 

OFİS MOBİLYALARINDA ÇAĞA GÖRE KENDİNİ MODERNİZE ETME:


Anka büro mobilyaları çağın gerisinde kalmadan, kendini bu yenilikleri uygulayabilmede öncü firma yapabilmeyi başarmıştır. Yeni teknolojileri taklit etmeyip kendisi yeni teknolojilerle ofis mobilyaları üretmeyi ilke edinmiştir. Bu gün gelinen bu noktada firmamızında taklit edilen bir firma olduğunu görmek bizi mutlu etmektedir. Dünya standartlarının üzerinde kalitede ürünler tasarlayan ve üretin firmamızda, firmamıza ödediğiniz her kuruşun haklı geri döngüsünü görmek bizleri gurura sevketmektedir.

 

OFİS MOBİLYA DEVİ MEGA ŞEHİR İSTANBUL:


Ofis mobilyaları dendiğinde ilk akla İtalyan tarzı mobilyalar gelir. Oysa 2015’in verilerine baktığımızda İstanbul’un asya ve avrupaya köprü konumundan  ötürü ve yaptığı sektörel gelişmelerden ve ihracat hacminden dolayı  ofis mobilya devi istanbul başlığını atmak gerçekten tam yerinde olacaktır. İstanbul ofis mobilya üreticilerinin Türki cumhuriyetler, rusya, ve orta doğuya yaptığı yatırımlar ciddi boyutlarda ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Avrupanın ofis mobilyaları hacmi zayıflarken Türkiye İstanbul öncülüğünde büyüme hacmini 2’lere 3’lere katlamıştır.

 

OFİS MOBİLYA SEKTÖRÜNDE KALİFİYE PERSONEL YETERSİZLİĞİ:


Diğer iş alanlarından ziyade mobilya sektöründe ciddi alanmada kalifiye personel kıtlığını ve yetersizliğini 25 yıldır çekmekteyiz. Meslek ya da teknik liselerden mezün olan öğrencilerinde yeterli bilgi ve el becerileri olmaması bizleri bu alanda istidihtam edecek personel bulmakta zorlamaktadır. Devlet ve sektör bu işe mutlaka el atmalı ve ortak bir kararla kalifiye personel yetiştirmek için bizleri desteklemesi gerekmektedir.  Staj dönemlerinin firmalarda yaptırılması, stajdan sonra eleman istihdamı konuları ciddi anlamda masaya yatırılmalıdır.

 

BÜRO MOBİLYALARI SEKTÖRÜNDE İŞ GÜVENLİĞİ:


Büro mobilyları üretimi yapan her firma irili ufaklı iş kazaları mutlaka yaşamıştır. Bizde Anka ofis olarak 25 yıldır iş kazalarını en asgari düzeye indirmek adına bir sürü iş güvenliği tedbiri alıp bunları personellerim  üzerinde zorunlu hale getirmeye çalıştık. Hiç bir iş insan sağlığından önemli değil ilkesi ile personellerimize en güvenli iş ortamını sağmaya çalıştık. Bazen bizimde başarısız olduğumuz anlar oldu fakat azmimizle bununda üstesinden geldik. Gelmeyede devam edeceğiz.

 

OFİS MOBİLYALARINDA MARKA OLABİLMEK:


Her sektörde o sektörün markası olabilmek cidden çok zordur. Örneğin kağıt mendilin hala ülkemizde “selpak mendil” ya da margarinin hala “sana yağ” diye istenmesi güzel bir marka örneğidir bizim açımızdan. Büro mobilyaları sektöründe durum bu kadar kolay olmasa da “Anka Ofis” ismi kendi markasını doğurmuş ve büyütmüştür. Bu sektörde bizi güvenerek bizi bu günlere getiren değerli müşterilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

SANAL ORTAMDA OFİS MOBİLYA VE E TİCARET SİSTEMLERİ:


Anka ofis ürün pazarlama konularında 25 yıllık birikim ve özgüvenini sanal ortamada taşıyarak www.ankaofis.net ve www.atmofis.com web siteleri ile müşterilerine ürün tanıtımı ve satışı konularında destekler sunmaya gayret etmektedir. Aylarca google arama sonuçlarında 1 sırayı kimseye kaptırmayan firmamıza sanal ortamda da göstermiş olduğunuz güven için teşekkür ederiz. Atmofis.com daha çok vip ürünlerin tanıtımı yapılmakta olup sınırlı sayıda, özel ürünler bulunmaktadır. Ankaofis.net ise daha çok tüm ofis mobilya ürünleri ve uygulamaları adına sizlere öncülük ve kolaylık sağlamaktadır. Web sitelerimizi yerimlerinize eklemeyi unutmayın lütfen.

 

OFİS MOBİLYALARINDA TASARIM, ÜRETİM , SATIŞ, KARGO VE MONTAJ HİZMETLERİMİZ:


Anka ofis mobilyaları 25 yılın verdiği değer ile tamamen sorunsuz bir ürün kullanımını sizlere sunmayı hedeflemektedir. Sıfırdan size ve mekana özgü mobilya tasarımı yaptırabilir, haızr ürünlerde tasarımsal değişiklikler talep edebilirsiniz. Tasarımı gerçekleşen ürün, ürün dökümünları ile üretim şefine iletilir. Üretim şefi ürün detaylarını kalifiye personelimize anlatır ve size özgü üretim başlar. Üretimi bitirilen ürün, kalite kontrol bölümümüz ve yine üretim şefimiz tarafından son kontrolleri yapılır. Kalite kontrolden geçen ürün paketleme servisinde itinayla paketlenir. Daha sonra ürün sizlere kadar ulaşır. Size ulaşımı sağlana ürün yine Anka Ofis personelleri tarafından mekanınıza kurulumu yapılarak ürün detayları ve kullanımı hakkında eğitim verilerek ürün teslimi sağlanır.

 

ANKA OFİS, OFİS KOLTUK, OFİS KANEPE ÜRÜNLERİ:


Anka ofis olarak ofis koltuk, ofis kanepe  üretimi yapmamaktayız Ürünlerimizi Türkiye’nin en kaliteli ofis koltukçulaırndan sizler için temin ediyoruz. Tasarıma ve ürüne en uygun ofis koltuğunu seçmenizde tasarım ekibimiz tasafından ince ve detaylı bir anlatım yapıp sizleri yönlendiriyoruz.

 

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE:

Bizlere 25 yıldır verdiğiniz değer, ve güven için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yıllarda da değer ve güveninizin kat be kat artması için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.

 

Anka Ofis Mobilyaları