Yönetim Alanlarında Ofis Mobilyaları Kullanım Teknikleri
Gönderen ankaofis - Temmuz 22 2015 10:03:14

Yönetim alanların da güç, sistem ve başarınızı yansıtabilceğiniz en önemli aracınız ofis görünümüdür. Müşterileriniz ile karşılaştığınız ilk anda görüntü onları etkileyen birinci adımdır. Bu nedenle çalışma sisteminize uyumlu, kaliteli ve ergonomik ofis mobilyaları ile dizayn edilmiş bir ofis bir adım öne geçmeniz için önemli avantaj sağlar. Peki yönetim alanlarında ne tarz mobilyalar kullanılmalıdır?

 

vip makam takımları   vip makam masaları   


Haber Metni

 

Yönetim alanların da güç, sistem ve başarınızı yansıtabilceğiniz en önemli aracınız ofis görünümüdür. Müşterileriniz ile karşılaştığınız ilk anda görüntü onları etkileyen birinci adımdır. Bu nedenle çalışma sisteminize uyumlu, kaliteli ve ergonomik ofis mobilyaları ile dizayn edilmiş bir ofis bir adım öne geçmeniz için önemli avantaj sağlar. Peki yönetim alanlarında ne tarz mobilyalar kullanılmalıdır?

 

vip makam takımları   vip makam masaları   

 

Kurumsallık artık müşterilerin gözünde arınan birinci niteliklerden birisidir. Kurumsal bir yapıda olduğunuzu ise görünen tüm materyalleriniz ile sağlayabilirsiniz. Logonuz, girma sloganınız, ofis dizaynınız ve ürünleriniz firmanız hakkında sandığınızdan çok daha fazla bilgiyi müşterilerinize sunmaktadır. Ofis mobilyaları tercihleriniz ise sıralamada en başta yerini alır. Ofis mobilyalarınızı seçerken özgün bir tasarıma sahip olmaya özen göstermelisiniz ve mutlaka bir tarzı yansıtmalıdır bu prestij için önemlidir. Belli bir stile sahip olmak hem sistemli olduğunuz algısını oluşturur hemde etkileyicidir. Bununla beraber son derece işlevsel yönetici masa takımını tercih etmelisiniz. Bu sayede hem iş akışınızda sorunsuz bir düzen sağlayabilir hem de müşterileriniz için doğru iş disiplini algısını rahatlıkla yansıtabilirsiniz. Ofis mobilyaları iş akışınızı yansıtabilidiğiniz en güçlü malzemelerdir.

 

   otel mobilyaları   otel mobilyaları

 

Ofis dekorasyonunun bu kadar önem kazandığı bir dönemde birbirinden farklı tasarımları bir arada bulmanız mümkündür. Bunun için güçlü tasarımları bir araya getirmek ve profesyonel bir dizayn sağlamak doğru bir dekorasyon için yeterlidir. Konuyla alakalı küçük ipuçlrı vermek gerekirse.

Yönetim alanlarının rolü personel bölümlerinden biraz daha faklıdır. Sorumluluk bilincinin bu departmanlarda yansıtılması gerekir. Bu nedenle büro mobilyalarınızda ahşap tasarımları tercih etmek bu ciddiyeti sunmanız için doğru olacaktır. Beraberinde renk seçimlerinizi koyu seçmenizde doğru bir adım olacaktır ancak bunu aşamada dikkatli olmak gerekir. Ofisinizin doğal ışığı az ise ofis aydınlatmanızı güçlendirerek koyu renkleri kullanabilirsiniz. Özel Ofis koltuğu ve müşterileriniz ayırdığınız misafir koltuklarının tasarımı yönetici masanızı destekler nitelikte olmalıdır. Bu bir kaç noktayı belirledikten sonra çalışma alanınız çok daha kurumsal ve estetik görünecektir.

 

Bir Önceki Yazımız "Çalışma Alanlarında Ofis Mobilyaları Dekorasyon Teknikleri" yazımızı okudunuz mu?