Çalışma Ergonomisi Ve Ofis Mobilyaları
Gönderen ankaofis - Mart 08 2012 09:41:46

 Çalışma hayatı içinde, hergün kulandığımız ofislerimizde insane sağlığı açısından bir çok faktörü incelememiz gerekiyor. Bu faktörllerden en önemlisi çalışma ergonomisi ve ona bağlı ofis mobilyalarıdır. Şimdi sizlere bu gün bir çok sektörün kullandığı data center ofis mobilyarına bağlı çalışma ergonomisinden bahsetmek istiyorum. Hemen hemen her gün televizyon reklamlarında gördüğümüz data centerler ki bunlara cep telefonu çağrı merkezleri en iyi örnektir. Mükemmel bir çalışma ergonomisi içinde ofis mobiyalarının tasarlandığını görüyoruz. Bu tür açık ofis istemleri hem çalışanın verimini hemde çalışma esnasındaki erkonomisini destekler niteliktedir.

 

 

 


Haber Metni

 Çalışma hayatı içinde, hergün kulandığımız ofislerimizde insane sağlığı açısından bir çok faktörü incelememiz gerekiyor. Bu faktörllerden en önemlisi çalışma ergonomisi ve ona bağlı ofis mobilyalarıdır. Şimdi sizlere bu gün bir çok sektörün kullandığı data center ofis mobilyarına bağlı çalışma ergonomisinden bahsetmek istiyorum. Hemen hemen her gün televizyon reklamlarında gördüğümüz data centerler ki bunlara cep telefonu çağrı merkezleri en iyi örnektir. Mükemmel bir çalışma ergonomisi içinde ofis mobiyalarının tasarlandığını görüyoruz. Bu tür açık ofis istemleri hem çalışanın verimini hemde çalışma esnasındaki erkonomisini destekler niteliktedir.   

 

Çalışma ergonomisinin ofis mobilyalarında desteklenmesi için küçük ip uçları vermek mümkündür. Örneğin:

 

DATA CENTER OFİS MOBİLYALARI:


• Data center ofis mobilyaları çözümlerinde ofis mobiyasının hammadesinin doğal ahşap olmasına özen gösterin pcv hammaddelerden mümkün olduğu kadar kaçınılması hem sağlık hemde ergonomik açıdan çok fayda sağlayacaktır.


• Data center ofis mobilyasının renk tonlarının genelde açık tonlardan seçmelisiniz. Ki ruhsal ergonomic açısından bu seçim stresi azaltacaktır.

 

• Data center çözümlerinizde kullanılan bilgisayar,ekran klavye vs ekipmanların gerektiğinde gizlenebilir bir ergonomiye sahip olmasına özen gösterin. Çünkü çalışanın kullanım alanı genişlerse o ölçüde verimde artacaktır. Yukarıda sıraladığımız birçok ipuçları hem işveren hemde çalışan için bir çok fayda sağlayan faktörler içerisindedir.

 

 

Data center çözümleri, ofis mobilyaları sektöründe klasikleşmiş çözümlerin çok dışında öze bir tasarım ve emek istediği aşikardır. Bu nedenle data center çözümlerinizi mutlaka işin ehli bir tasarımcıya yaptırıp iye işinde uzman bir üreticiyle bu işlemi bütünleştirmek gereklidir. Anka ofis mobilyaları olarak biz bu çözümleri size sunuyoruz. Hem tasarım hemde üretim aşamalarında bizimle çalışmak sizinde çalışma ergonomize destek sağlayacaktır.

 

 

Bir Önceki Yazımızda "EXCUTİVE OFİS MAKAM TAKIMI" Hakkında Bilgiler Bulabilirsiniz...