Ofis Mobilyaları İnsan Kaynakları
Gönderen ankaofis - Şubat 09 2012 13:43:07

Ofis mobilya sektöründe çalışan personel bakımından sektörel sıkıntıların ele alınacağı bir makale yazmayı uygun gördüm. Çünkü hakikaten iş gücü ve profösyonellik bakımında ciddi sıkıntıların baş gösterdiği aşikar bir durum haline geldi. İstenilen rakamların çok üstünde fiyat verilmesine rağmen hala tam performansta iş verimi alınamaması yetişen personelin artık eskisi gibi çıraklıktan başlamamasından kaynaklanıyor. Her gün ilanlarına rastladığımız ofis mobilya sektöründe gerekli talep ne yazık ki istenilen ilgiyi görmüyor.

 

ofis mobilyaları


Haber Metni

Ofis mobilya sektöründe çalışan personel bakımından sektörel sıkıntıların ele alınacağı bir makale yazmayı uygun gördüm. Çünkü hakikaten iş gücü ve profösyonellik bakımında ciddi sıkıntıların baş gösterdiği aşikar bir durum haline geldi. İstenilen rakamların çok üstünde fiyat verilmesine rağmen hala tam performansta iş verimi alınamaması yetişen personelin artık eskisi gibi çıraklıktan başlamamasından kaynaklanıyor. Her gün ianlarına rastladığımız ofis mobilya sektöründe gerekli talep ne yazık ki istenilen ilgiyi görmüyor.

 

ofis mobilyaları

 

Bu durum gittikçe el emeğinden fabrikasyon bir sektöre doğru kayıyor. Fabrikasyon Ofis Mobilyaları: Gerçi bu konu için ayrı bir başlık altında bir makale yazacaktım fakat konu burda da geçtiği için kısaca değinmekte fayda var. El işçiliğinden fabrikasyon bir yöne doğru kayan büro mobilya sektöründe bir yeni tasarım için oldukça yüksek maliyetlerin çıkması bu sektörde haa el işçiliğinin önemli bir yerinin olduğunu bizlere göstermektedir.

 

 

 

 

Çünkü sektörde çaışan bir usta gereki ekipmanlarla istenilen her türlü tasarımı yapabilir. Fakat x bir müşterimizin istediği bir ürünü fabrikasyon olarak çıkarmak çok büyük maliyetler getirmaktedir. Bu bağlamda biz ofis mobilya atölyelerinin devamlılığından yanayız. Çünkü bizim içimiz gofret, sakız üretimi değil ki devamlı çalışan bantlar üstünde imaat yapılabilsin. Bizim işimiz sanatsal bir değer üretmek. İnsan kaynakarının çok büyük sıkıntı yaşadığı ofis mobilya sekörümüz içinde acillen üniversilerle yada meslek edindirme kurslarıyla iletişime geçilmeli ve ve yetişmiş insan kaynakları üretmeliyiz. Aksi takdirde sektörümüzün çok büyük darbeler yemesi içten bile değil.