Ofis Mobilyaları Tercihleriniz Çalışma Şeklinizi Etkiler
Gönderen ankaofis - Nisan 07 2016 11:48:21

Uzun süre ofis içinde çalışmak, yorucu ve yoğun rekabet ortamında başarılı bir ş grafiği sergilemek bu gün her zamankinden daha zor bir hale gelmiştir. Sektörlerin giderek kalabalıklaşması çalışma alanlarının ve etkinliklerinin gelişmesi ofis içinde kurulacak çalışma sisteminide baştan sona etkilemiştir. Buradan gareket ile ofis mobilyaları tercihlerinizin çalışma şeklinizi nasıl etkiler, motivasyonuzu arttıracak dekorasyon detayları nelerdir bunları incelemek gereklidir. 

Çalışan nüfusun hızla artması, çalışma alanlarınızın kalabalıklaşması, yoğun rekabet ortamı iş alanları içinde farklı dekorasyon ve dizayn tekniklerini de beraberinde getirmiştir. Ofis mobilyaları tasarımcılarının da ürünlerini geliştirirken kullandığı yeni fonksiyonlar bugün çok farklı çözümleri kullanıcı için sağlamaktadır. Çalışma alanı içinde mobilya tercihlerinizin çalışma sisteminizi yönettiğinin farkına vararak tercih yapmak hem tüm bu çözümlere sahip olamnızın önünü açacaktır hem de motivasyonuzu destekyecek bir alanda çalışmanıza yardımcı olacaktır. Ofis mobilya seçimlerinizde çalışma sisteminize uyum sağlayacak, modüler çözümler sunacak ve kullanıcısına uyum sağlayacak ürünler tercih etmek son derece önemlidir. Haber Metni

Uzun süre ofis içinde çalışmak, yorucu ve yoğun rekabet ortamında başarılı bir ş grafiği sergilemek bu gün her zamankinden daha zor bir hale gelmiştir. Sektörlerin giderek kalabalıklaşması çalışma alanlarının ve etkinliklerinin gelişmesi ofis içinde kurulacak çalışma sisteminide baştan sona etkilemiştir. Buradan gareket ile ofis mobilyaları tercihlerinizin çalışma şeklinizi nasıl etkiler, motivasyonuzu arttıracak dekorasyon detayları nelerdir bunları incelemek gereklidir. 

Çalışan nüfusun hızla artması, çalışma alanlarınızın kalabalıklaşması, yoğun rekabet ortamı iş alanları içinde farklı dekorasyon ve dizayn tekniklerini de beraberinde getirmiştir. Ofis mobilyaları tasarımcılarının da ürünlerini geliştirirken kullandığı yeni fonksiyonlar bugün çok farklı çözümleri kullanıcı için sağlamaktadır. Çalışma alanı içinde mobilya tercihlerinizin çalışma sisteminizi yönettiğinin farkına vararak tercih yapmak hem tüm bu çözümlere sahip olamnızın önünü açacaktır hem de motivasyonuzu destekyecek bir alanda çalışmanıza yardımcı olacaktır. Ofis mobilya seçimlerinizde çalışma sisteminize uyum sağlayacak, modüler çözümler sunacak ve kullanıcısına uyum sağlayacak ürünler tercih etmek son derece önemlidir. 

Ofis mobilyaları seçimlerinizi 3 farklı aşamada inceleyebilirsiniz. Belirlenen bu aşamaları incelediğiniz sürece hem alışverişinizde zaman tasarrufu yapabilirsiniz hemde ihtiyacınız olaen doğru ürünlere sahip olabilirsiniz. 

Çalışma alanınızı belirleyerek ofis mobilya seçimine başlayın

Çalışma alanınıza uygun ofis mobilyaları tercih etmeniz koordineli bir alan oluşturmanız için son derece önemlidir. Öncelikle firmanızda hangi alanlara mobilya ihtiyacı olduğunu ve adetlerini belirlemelisiniz. Bu alanlara personel masası, makam masası, ofis koltukları gibi hangi ürünlere ihtiyaç duyulduğunu belirleyerek alışverişe başlamak seçeneklerinizi filtrelemeniz için yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan ürünleri belirledikten sonra çalışma alanınızın fiziksel durumunu belirlemelisiniz. Bu aşamda profeyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle size proje desteği sağlayacak firmaları tercih etmenizi öneririz.

İhtiyacınız olan ürünleri belirledikten sonra, çalışma alanınızda keşif yapın yada yaptırın. Çalışma alanınızın ölçüleri, ışık durumu elektrik tesisatının dizaynı tüm bu detaylar ürünlerinizi doğru yerde değerlendirebilmeniz için önemlidir. Anka Ofis olarak keşif desteğini ücretsiz olarak sağlıyoruz. Çalışma alanınızın fiziksel tüm durumunu belirledikten sonra bazı mimari programlarda yerleşim çalışması yaparak ofis mobilyalarınızı en etkin nasıl kullanabilirsiniz ve hangi yerleşim şeklinde daha fazla hareket alanına sahip olabilirsiniz tüm bu detayları belirliyoruz. 

Çalışanlarınızın tercihlerini önemseyin

Personelin firmaya bağlılığı en az müşteri bağlılığı kadar önemlidir. Tüm iş akışınızı uygulayan ve sonuçlandıran kadronuzun ofis mobilyaları alımınızda ki tercihlerini mutlaka önemsemelisiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra ürünleri kullanack olan personelinizle mutlaka model değerlendiremesi yapmalısınız. Bu sayede hem onları istedikleri ve rahat edecekleri bir çalışma alanına sahip olabilirsiniz hemde firmanın çalışanlarına değer verdiğini gösterebilirsiniz. 

Mobilyalarınızı departmanınıza uygun seçmek hiyerarşik düzeni yansıtmak içinde avantajlı olacaktır. Bu nedenle yönetim alanlarınızda yönetici masa takımlarını tercih ederken ekipleriniz için özel tasarlanmış çalışma masalarını tercih etmek en doğrusu olacaktır. 

İş odaklı ofis mobilyaları tercih edin

Kullandığınız ofis mobilyalarının çalışma sisteminizi desteklemesi son derece önemlidir. Bu nedenle çalışma süreci boyunca kullanıcısına özel çözümler sunan ofis mobilyalarını tercih etmelisiniz. İş odaklı mobilya nasıl olur bunu inceleyelim;

  1. Kullandığınız ofis masa takımı ergonomik olarak tasarlanmış olmalıdır. Hareket şeklinize uyum sağlayan ofis mobilyaları sağlıklı bir çalışma düzeni oluşturacaktır.
  2. Mobilyada kullanılan tüm detaylar fonksiyonle eklentilerle güçlendirilmiş olmalıdır. Çekmece kulbunun işlevselliği bilr rahat hareket için önemlidir. 
  3. Çalışma alanınız yeterli olmalıdır. Örneğin; çalışma masanızın tablası tüm materyallerinizi rahatça kullanmanızı sağlamalıdır. 
  4. Ofis koltuğu tercihinizde de kullanıcıyı rahat ettirecek çalışma şekline uyum sağlayacak ve ayarlama yapılabilen modellerden seçmelisiniz. 
  5. Tüm bunların yanında mobilyaların malzmeleride kullanım açısından son derece önemlidir.

Belirtilen bu detaylara dikkat edildiği sürece çalışma alanı içerisinde tüm işler sorunsuz ve keyifli çekilde yürütülebilir. Ofis dekorasyonunuz da dikkat etmeniz gerekenler rahat bir alanda çalışmanız için düşünülmüştür ve hepsi firmanıza değer katacak ayrıntılardır. 

Bir önceki yazımızı incelemek ister misiniz? Yeni Ürün Lamix Ofis Masa Takımı ile çalışma alanlarınıza estetik çizgiler taşıyabilirsiniz.