Ana Menü
Satış Sitemiz
Etiketler

ucuz ofis mobilyaları
ofis mobilyaları fiyatları
bürosit ofis mobilyaları
2-el ofis mobilyaları
ikinci el ofis mobilyaları
modern ofis mobilyaları
büro mobilyaları
makam masası
makam takımları
makam masaları fiyatları
buro masaları
makam takimlari fiyat
makam takımı
ofis masaları
ofis mobilyaları
yönetici masaları fiyatları
yönetici masası
makam masaları
yönetici masaları fiyat
personel masaları
yönetici koltukları
yönetici ofis mobilyaları
müdür masaları
ofis mobilyaları
ofis banko fiyatları
toplantı masası modelleri
ofis mobilyaları
toplantı masası ölçüleri
toplantı masası priz kutusu
toplantı masası aksesuarları
toplantı masası teknik şartnamesi
toplantı masası sandalyesi
ofis dekorasyon örnekleri
ofis dekorasyonu nasıl olmalı
modern ofis dekorasyonu
ofis mobilyaları
ofis dekorasyonu oyunu
ofis tasarımı
büro dekorasyonu
ofis aksesuarları
Sosyal Medya ve Satın Alma Alışkanlıkları

Mobilya sektörü Türkiye’de her yıl gelişme gösteren dinamik ve üretken bir sektördür. Gelişen teknolojinin ülkemizde sektörde son derece başarılı uygulanması sonucunda kaliteli ürün ve hizmetlerin ortaya çıktığını görüyoruz ve bu sayede sektör olarak sürekli gelişime şahit oluyoruz. Bununla beraber müşterilerin de gittikçe bilinçlenmesi ve ihtiyaçlarını net olarak ortaya koymasıyla sektörün şekillenmesi arasında çok büyük bir bağlantı olduğu da söylenebilir. Konuyu derinleştirecek olursak..

 

 

Teknoloji her sektör için uzak kalınmayacak, takip edilmediği taktirde ilerleme şansının olmadığı en önemli etkendir. Öyle ki tasarım, üretim, uygulama, tanıtım ve satış gibi her aktif alanda teknolojinin tüm dallarından faydalanmak ve etkin kullanmak zorundayız.. Mobilya sektörü de oluştuğu zamandan bu zamana kadar teknolojiye bağlı büyüme göstermektedir. Ürün ortaya koyan sektör tasarım ve üretim aşamasında özel malzeme ve makinaları kullanarak faaliyet gösterir ve durum böyleyken teknolojide uzak durmak mümkün değildir. Ev ve ofis mobilyaları alanlarında farklı bir çok malzeme dolayısıyla farklı bir çok ürün teknolojinin getirileri sayesinde ortaya koyulabilir. Kullanılan malzemelerin elde edilmesi ve geliştirilmesi aşamasında özel teknikler ve malzemeler geliştirilirken bunların hayat bulduğu tasarımlarda gelişen programlarla hayat bulur ve üretime geçer. Bu anlamda sektörün kendisini geliştirmesi için teknolojiyle etkileşim içerisinde olması gerekir.

 

Müşterilerin davranışlarının sektöre yansımasına bakacak olursak… Aslında en önemli etkenin bu olduğunu söyleyebiliriz. Beğeni ve ihtiyaçlar tasarıma doğrudan yansır. Müşteri ne istiyor, ihtiyaçları ne, nasıl ulaşmak istiyor, teknik özellikleri ne derece dikkate alıyor, pazarlama alışkanlıkları, belirledikleri trendler ne? Tüm bu sorulara verilen cevap sayesinde yani geniş Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya koyulan kriterler sonucu tasarımlar ortaya çıkarılmalıdır ki müşterinin isteklerine cevap verilebilinsin. Örnekle açıklayacak olursak; ofis mobilyalarının çok çeşitli kategorileri vardır. Makam takımlarına göz atacak olursak. Müşteri ne istiyor ? Eski düzen satın alma alışkanlıklarında klasik tarzın, ağır mobilyanın ve koyu renklerin çok daha istek gördüğünü söylemek mümkünken bugün durum tam tersi.. Müşteri her kurumunun her alanında olduğu gibi makamlarında da öncelikle fonksiyonel ürünler istiyor. Bir çok işin bir arada yapılabildiği, geniş çalışma alanı ve hareket sahası sağlayan ürünler çok daha dikkat çekici. Teknik olarak ise daha hafif hacimde ve daha soft renklerle tasarlanmış ürünlerin firmalar tarafından talep görüdüğünü söyleyebiliriz. Peki bu istatistikler nasıl ortaya koyulur.

 

Elbette pazarda müşteriyle karşılaşma anı çok önemli. O anda müşterinin sordukları ve beklentileri firma tarafından dikkatle incelenmelidir. Ve elbette sosyal medya.. Müşteriler bu alanda istek ve beklentilerini aynı zamanda eleştirilerinin yüz yüze iletişimde olmadığı kadar net ve açık belirtebiliyor. Bu alanlarda aktif olmak ve her an iletişimde olmak son derece önemli…

 

Her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de bütünsel düşünmek ve planlamak aktif ve başarılı olabilmek adına önemli. Bu kriterlere dikkat edildiğinde sürekli gelişme gösteren sektörde aktif yer alınabilir ve üretim sağlanabilir. Son bir cümleyle “görünür olmak, görüntü yaratmak için en önemli kriterdir.” 

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Benjamin Eriksen | PhpFusionBox.com.