Ana Menü
Satış Sitemiz
Etiketler

ucuz ofis mobilyaları
ofis mobilyaları fiyatları
bürosit ofis mobilyaları
2-el ofis mobilyaları
ikinci el ofis mobilyaları
modern ofis mobilyaları
büro mobilyaları
makam masası
makam takımları
makam masaları fiyatları
buro masaları
makam takimlari fiyat
makam takımı
ofis masaları
ofis mobilyaları
yönetici masaları fiyatları
yönetici masası
makam masaları
yönetici masaları fiyat
personel masaları
yönetici koltukları
yönetici ofis mobilyaları
müdür masaları
ofis mobilyaları
ofis banko fiyatları
toplantı masası modelleri
ofis mobilyaları
toplantı masası ölçüleri
toplantı masası priz kutusu
toplantı masası aksesuarları
toplantı masası teknik şartnamesi
toplantı masası sandalyesi
ofis dekorasyon örnekleri
ofis dekorasyonu nasıl olmalı
modern ofis dekorasyonu
ofis mobilyaları
ofis dekorasyonu oyunu
ofis tasarımı
büro dekorasyonu
ofis aksesuarları
Home Office Çalışmak ve Dekorasyonu

Home office tarzı çalışmak; her çalışanın hayalinde olan bir çalışma stilidir. Evin bir bölümün ofise çevrilerek bir notebook ve internet sayesinde merkez işlerin rahatlıkla yürütülebildiği bu alanların sağlanması ilk önce Avrupa'da gerçekleşti. 2006 yılında PepsiCo'nun kadın çalışanları için hayata geçiridği ve kadınların iş hayatından uzaklaşmaması fikri ile yola çıktığı home office akımı günümüzde hızla yayılıyor. Marketing Türkiye'nin verilerine bakıldığında çalışanların verimli çalıştığı alanların yaratılması içinde olduka etkin bir fikir olan home office yine verilere bakıldığında başarılı ve kaliteli işlerin gerçekleştirildiği alanlar olarak karşımıza çıkıyor. 

 


ofis mobilyaları

 

Çalışanların evlerinin bir bölümünü ofise dönüştürerek sağladığı çalışma alanlarında işlerini yürütmesi ve bunu bildiği bir ortamda yapıyor olması motivasyon açısından son derece önemli. Bunun farkına varan ve böyle bir alanı etkin kullanmak isteyen kurumsal firmalar çalışanlarını bu yönde istihdam etmekte ve Türkiye'de buna en güzel örnek Shell. Shell tüm ofis işlerini home office sayesinde yürütüyor. Bunun dışında genç neslin bilişim sektörüne merakı ile oluşturdukları yeni alanlar bireysel çalışmaya elverişli olduğudan yine home office faktörü önümüze çıkıyor.  Home Office çalışmanın faydalarına bakacak olursak; özellikle kadın çalışanların rahatlıkla iş görebilmelerine fırsat sağlıyor. Hem ev işlerinde hem de ofis işlerinde ortak bir alan sağlanması kadın çalışanlar için önemli. Bunun dışında ofisinize size en fazla 20 saniye uzaklıkta. Bu sayede her durumda iş bütünlüğü içerisinde ve akıştan kopmadan işlerinizi yürütebiliyorsunuz. Çalışanların bildiği ve sevgiği bir ortamda çalışıyor olması konsantrasyon ve verimi açısından önemli vofe bunu ev dışında başka bir ortamda elde etmesi mümkün değil bu nedenle home officeler çalışanlara etkin ve aktif çalışma alanları sağlıyor. 

 

Bu durumun ofis mobilyaları sektörüne yansımasına göz atacak olursak. Son zamanlarda sık sık ofis tasarım ve dizaynlarında ki değişim ve varıcağı noktalar konuşuluyor ve home office bu durumun en net hali. Tüm ofis mobilyaları tasarım ve üreticilerinin ortak bir fikri var ki o da home office tarzı  yıl sonra her sektör için geçerli olacak. Bu durumda tasarımlar daha minimalist çizgilerle donatılarak; ev ve ofis dekorasyonuna uyum sağlayacak forma getirilmiştir. Ayrıca daha protatif fonksiyonlar küçük ama etkin alanların yaratılması sağlanamaktadır. Ofis dekorasyonun ev dekorasyonu ile buluştuğu bu alanların dekorasyon ayrıntıları, renkleri, kalite ve dizaynı çok önemlidir. Çünkü hem yaşam alanı hem de iş alanı olarak düzenlenen alanlarının motivasyonu destekleyen ayrıca ergonomik işlevler sunması başarı ve keyif sağlayacaktır.

 

 

Bir önceki yazımızda İnternet Pazarlamacılığının Mobilya Sektörüne Yansımasını inceleyebilirsiniz.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Benjamin Eriksen | PhpFusionBox.com.