Ana Menü
Satış Sitemiz
Etiketler

ucuz ofis mobilyaları
ofis mobilyaları fiyatları
bürosit ofis mobilyaları
2-el ofis mobilyaları
ikinci el ofis mobilyaları
modern ofis mobilyaları
büro mobilyaları
makam masası
makam takımları
makam masaları fiyatları
buro masaları
makam takimlari fiyat
makam takımı
ofis masaları
ofis mobilyaları
yönetici masaları fiyatları
yönetici masası
makam masaları
yönetici masaları fiyat
personel masaları
yönetici koltukları
yönetici ofis mobilyaları
müdür masaları
ofis mobilyaları
ofis banko fiyatları
toplantı masası modelleri
ofis mobilyaları
toplantı masası ölçüleri
toplantı masası priz kutusu
toplantı masası aksesuarları
toplantı masası teknik şartnamesi
toplantı masası sandalyesi
ofis dekorasyon örnekleri
ofis dekorasyonu nasıl olmalı
modern ofis dekorasyonu
ofis mobilyaları
ofis dekorasyonu oyunu
ofis tasarımı
büro dekorasyonu
ofis aksesuarları
Dünya Ofis Mobilyaları Pazarı

Geçtiğimiz günlerde Global Aş tarafından yapılan araştırma raporları; dünya ofis mobilyaları pazarındaki ithalat ve ihracat rakamlarını, üretim ve tüketim istatistikleriyle birlikte kritik göstergeleri analiz ederek sektörün ilgisine sunuyor. Yerel firmalarla kıyasla yapılarak hazırlanan rapordaki ayrıntılı incelemeler dikkat çekiyor. Günümüzde büro mobilyaları için küresel pazar, dünya genelinde 50 milyar dolarlık siparişlik görünür tüketimi ve bazı Avrupa ülkeleri, Japonya, ABD gibi ülkelerde yılda kişi başına $ 30 üzerinde düşen tüketimiyle, mobilya endüstrisinin çok önemli bir bölümünü oluşturuyor.

 

ofis mobilyaları sektörü


Ofis mobilyaları, Avrupa üretimi 2011 yılında % 3,3 oranında artmıştır. Yıl, ilk yarısında iyi bir performans ve son iki çeyrekte yavaşladı şeklinde bir çatallanma ile karakterize edilmiştir. Uluslararası alanda, ihracatta % 2.8 artış ithalatın önemli bir istikrarına eşlik etmiştir. Bunun bir sonucu olarak da, belli tüketim yıl boyunca% 2.6 artış göstermiştir. Piyasa açıklığı 2011 yılında yavaşlayarak ithalat penetrasyonu % 30’a düşmüş, ihracat / üretim oranıysa % 32 oranında dengelenmiştir.

 

   Genel anlamda, 2011 yılında Almanya, Avusturya ve İskandinav Ülkeleri tarafından yürütülen Avrupa pazarında olumlu performans söz konusudur. Güney Avrupa’nın bazı ilgili pazarlarındaysa belirli bir düşüş vardır. Sanayi ve lojistik maliyetleri de yılın ikinci yarısında artış göstermektedir. Güney Doğu Asya’da Mobilya Sanayi Vietnam, Malezya, Endonezya, Tayland ve Filipinler, Güney Doğu Asya mobilya tedarikçileri olarak hızla büyüyorlar. Bu beş ülkede mobilya üretiminin gelişmesi ihracata dayalı ve aslında üretimin yaklaşık üçte ikisi ülke dışında satılmaktadır. Hali hazırda, bölgede üretilen mobilya ABD’de toplam mobilya tüketiminin % 5’ini ve Batı Avrupa’da toplam mobilya tüketiminin % 2’sini karşılamaktadır. Bu pay, özellikle ABD’de, son on yıl içinde her yıl artmıştır. Araştırma sonuçları gösteriyor ki Türkiye ofis&büro mobilyaları sektöründe dünya da önemli bir konuma ulaşmıştır.

 

Ofis mobilyaları üretiminin ilklerine sahip olan İtalya modellerine yakın tasarımlarla dünyaya açılan firmalar, dış pazarda kendilerini kabullendirmişlerdir.

 

 

 

Bir Önceki Yazımızda "Meslek Gruplarına Uygun Mobilya Seçmenin Önemi" Hakkında Bilgiler Bulabilirsiniz...

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Benjamin Eriksen | PhpFusionBox.com.