Ana Menü
Satış Sitemiz
Etiketler

ucuz ofis mobilyaları
ofis mobilyaları fiyatları
bürosit ofis mobilyaları
2-el ofis mobilyaları
ikinci el ofis mobilyaları
modern ofis mobilyaları
büro mobilyaları
makam masası
makam takımları
makam masaları fiyatları
buro masaları
makam takimlari fiyat
makam takımı
ofis masaları
ofis mobilyaları
yönetici masaları fiyatları
yönetici masası
makam masaları
yönetici masaları fiyat
personel masaları
yönetici koltukları
yönetici ofis mobilyaları
müdür masaları
ofis mobilyaları
ofis banko fiyatları
toplantı masası modelleri
ofis mobilyaları
toplantı masası ölçüleri
toplantı masası priz kutusu
toplantı masası aksesuarları
toplantı masası teknik şartnamesi
toplantı masası sandalyesi
ofis dekorasyon örnekleri
ofis dekorasyonu nasıl olmalı
modern ofis dekorasyonu
ofis mobilyaları
ofis dekorasyonu oyunu
ofis tasarımı
büro dekorasyonu
ofis aksesuarları
Ofis Mobilyalarının Sağlıklı Kullanımı

İş hayatının teknolojiyle beraber gelişmesiyle birlikte ofis düzenlerindeki değişmeler ve yeni dizaynlar sonucunda eskiden daha heybetli ve rahat olan modellerin tercih edildiği ofis sandalyelerinde artık daha mobil ve küçük modeller tercih edilmektedir. Ofis mobilyaları sandalyesi sağlıklı kullanımı için püf noktaları bilmek bize artı yönler katar.

 

 

 

        Daha kaliteli bir ofis ekipmanı hizmeti için bu ekipmanların seçiminde bize yardımcı olur. Ancak bu modellerin ne kadar sağlıklı oldukları tartışılmaktadır. Buna göre sağlıklı bir ofis masasının tanımını ve gerekli olan kriterlerini inceleyecek olursak: bir ofis koltuğunda önemli olan yükseklik, öncelikle diz hizamızın belirlenip koltuğun bu seviyeye göre ayarlanması ile birlikte gerçekleşir. Koltuğun yüksekliği ayarlanabilir bir koltuk olabilmesi de bu noktada çok önemlidir. Aynı şekilde sırtımızı dayadığımız bölgenin belli bir eğrilik ve kavise sahip olması da bu noktada çok önemlidir. Özellikle günlerinin büyük bir bölümünü sandalyeler ofis mobilyaları üzerinde geçiren ofis çalışanlarının sırtlarının uygun pozisyonda kalması, ortopedik özelliklere uygun bir koltuk ile birlikte daha sağlıklı bir durum haline gelir.

 

Aynı şekilde işlevsel büro mobilyaları koltuğunuzun kolçaklı olması da kollarımızın yorulmaması amacıyla katkı verir. Koltuğumuzu oturduğumuz durumda vücut şeklimize göre esneme yapması, kalıp şekilde durmaması en uygun şekilde koltuk üzerinde oturabilmemiz açısından faydalı olacaktır. Doğru oturmada açının 90 ile 120 derece arasında olması gerekmektedir. Hemen Tıklayın, En Cazip Fiyatlarla Ofis Ekipmanlarına Ulaşın! Sağlıklı bir ofis düzeni için ofis sandalyesi kriterlerinin belirlenmesinde masaların özellikleri de ön planda olmaktadır.

 

 

Buna göre kolçak yüksekliğinden tekerlek yönlerine kadar birçok özelliği masalara göre ayarlamak gereklidir. Son dönemlerde daha çok kullanılan açık ofis sisteminin de bir gerekliliği olarak masaların mümkün olduğunca az alan kaplamasının yolları araştırılır. Bu yolla da ofis sandalyesi uygulamalarında çok fazla alanda gezinti yapabilmesi mümkün olmayabilir. 

 

 

Bir Önceki Yazımızda "2013 Ofis Mobilyaları" Hakkında Bilgiler Bulabilirsiniz...

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme designed by Benjamin Eriksen | PhpFusionBox.com.